GenelHaberTeknoloji

Akıllı Ayakkabı Geliyor!

Xiaomi ve Intel ortaklığı ile geliştirilen akıllı ayakkabının nisan ayında satışa sunulması bekleniyor. Pekinli teknoloji devi olan Xiaomi, akıllı ürün başlığı altına yeni bir ürün daha ekliyor. Günümüzde 20 milyar dolar kadar ciroya sahip olan sektörün oldukça iddialı isimlerinden olan Xiaomi, Intel ile birlikte geliştirdiği giyilebilir teknoloji akıllı ayakkabıyı nisan ayından itibaren piyasaya sürmeyi planlıyor.

Akıllı Ayakkabının Özellikleri Neler Olacak?

Firmanın söylediğine göre “90 Minutes Ultra Smart Sportswear” isimli ayakkabı, kullanıcısının gün içinde kat ettiği yolu, hızını, harcadığı kaloriyi hesaplayacak ve kaydedecek. Üstelik ayakkabı antibakteriyel bir malzemeden üretildiğinden oldukça hijyenik olacak. Aynı zamanda 90 Minutes Ultra Smart Sportswear, kullanıcısını hareketini, yürüme, koşma ve tırmanma olarak ayrı bir şekilde kategorilere ayırarak daha ayrıntılı bir sonuç verecek.

90 Minutes Ultra Smart Sportswear Fiyatı Ne Kadar?

Aynı sektörde bulunan Nike, Adidas, Lenovo gibi firmaların, 500 dolar gibi bir fiyatla satılmasına rağmen Xiaomi, 90 Minutes Ultra Smart Sportswear isimli akıllı ayakkabısını 44 dolar gibi bir fiyata satışa çıkarmayı planlıyor. Kullanıcısına 60 gün gibi bir batarya ömrü sunan ayakkabının erkekler için siyah ve mavi, kadınlar için de siyah ve pembe renklerde üretileceği söyleniyor.

Aynı zamanda kayma önleyici kaplamaya, hava yastıklarına sahip olan ayakkabılar gece spor yapanlar için karanlıkta ışık veren led bulunduran özelliklere sahip modellerinin de üretileceği açıklandı.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı