GenelHaberTeknoloji

Akıllı Ayakkabı Geliyor!

Google News Abone Ol

Xiaomi ve Intel ortaklığı ile geliştirilen akıllı ayakkabının nisan ayında satışa sunulması bekleniyor. Pekinli teknoloji devi olan Xiaomi, akıllı ürün başlığı altına yeni bir ürün daha ekliyor. Günümüzde 20 milyar dolar kadar ciroya sahip olan sektörün oldukça iddialı isimlerinden olan Xiaomi, Intel ile birlikte geliştirdiği giyilebilir teknoloji akıllı ayakkabıyı nisan ayından itibaren piyasaya sürmeyi planlıyor.

Akıllı Ayakkabının Özellikleri Neler Olacak?

Firmanın söylediğine göre “90 Minutes Ultra Smart Sportswear” isimli ayakkabı, kullanıcısının gün içinde kat ettiği yolu, hızını, harcadığı kaloriyi hesaplayacak ve kaydedecek. Üstelik ayakkabı antibakteriyel bir malzemeden üretildiğinden oldukça hijyenik olacak. Aynı zamanda 90 Minutes Ultra Smart Sportswear, kullanıcısını hareketini, yürüme, koşma ve tırmanma olarak ayrı bir şekilde kategorilere ayırarak daha ayrıntılı bir sonuç verecek.

90 Minutes Ultra Smart Sportswear Fiyatı Ne Kadar?

Aynı sektörde bulunan Nike, Adidas, Lenovo gibi firmaların, 500 dolar gibi bir fiyatla satılmasına rağmen Xiaomi, 90 Minutes Ultra Smart Sportswear isimli akıllı ayakkabısını 44 dolar gibi bir fiyata satışa çıkarmayı planlıyor. Kullanıcısına 60 gün gibi bir batarya ömrü sunan ayakkabının erkekler için siyah ve mavi, kadınlar için de siyah ve pembe renklerde üretileceği söyleniyor.

Aynı zamanda kayma önleyici kaplamaya, hava yastıklarına sahip olan ayakkabılar gece spor yapanlar için karanlıkta ışık veren led bulunduran özelliklere sahip modellerinin de üretileceği açıklandı.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı