GenelHaberTeknoloji

5 Milyar Dolarlık “Apple Park” Açılıyor

Google News Abone Ol

Teknoloji devi Apple uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğu kampüsü, nisanda açmayı planlıyor. Apple’nin “Apple Park” adı verdiği yeni kampüs, firmanın yaptığı yeni plana göre nisanda açılacak. 5 milyar dolar bütçeli Apple Park, Cupertino, Kaliforniya’da yer alıyor. Tesisin görüntüleri şimdiye kadar defalarca dronelar ile görüntülendi ve görüntüleri sızdırıldı.

Apple Park Nasıl Olacak?

Teknoloji devi Apple, tesisin fotoğraflarını kendi de yayınladı. İddia edilene göre bu tesis, tamamen teknoloji harikası dev bir yapı olacak. Söylenene göre kampüs içindeki tesislerde yaklaşık 12.000 kişi çalışacak. Apple‘nin bu yeni tesislere taşınması yaklaşık 6 ay kadar sürecek. Kampüs içinde bulunan, otopark ve park alanları gibi birçok yapının inşaatına halen devam ediliyor.

Steve Jobs’un fikri olan bu kampüs, 708.199 metre karelik bir alana sahip ve dünyadaki en büyük kavisli cam panellerinden kullanıyor. Ayrıca Apple Park’ta bulunan sinema salonunun, 5 Ekim 2011’de hayatını kaybeden Steve Jobs’un anısına Steve Jobs Theater adı ile hizmet vereceği söyleniyor.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

2 Yorum

  1. Makalelerinizde verdiğiniz değerli bilgiyi seviyorum. Ben burada çok yeni şeyler öğrendim. Daha da fazlasını öğreneceğimden eminim açıkçası.

  2. Çok müthiş bir şey keşke bizim ülkemizde de olsa hatta yaşam alanları iş alanları hepsi böyle olsa çevreye minimum zarar verilir düzensiz olmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir