GenelHaberTeknoloji

5 Milyar Dolarlık “Apple Park” Açılıyor

Teknoloji devi Apple uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğu kampüsü, nisanda açmayı planlıyor. Apple’nin “Apple Park” adı verdiği yeni kampüs, firmanın yaptığı yeni plana göre nisanda açılacak. 5 milyar dolar bütçeli Apple Park, Cupertino, Kaliforniya’da yer alıyor. Tesisin görüntüleri şimdiye kadar defalarca dronelar ile görüntülendi ve görüntüleri sızdırıldı.

Apple Park Nasıl Olacak?

Teknoloji devi Apple, tesisin fotoğraflarını kendi de yayınladı. İddia edilene göre bu tesis, tamamen teknoloji harikası dev bir yapı olacak. Söylenene göre kampüs içindeki tesislerde yaklaşık 12.000 kişi çalışacak. Apple‘nin bu yeni tesislere taşınması yaklaşık 6 ay kadar sürecek. Kampüs içinde bulunan, otopark ve park alanları gibi birçok yapının inşaatına halen devam ediliyor.

Steve Jobs’un fikri olan bu kampüs, 708.199 metre karelik bir alana sahip ve dünyadaki en büyük kavisli cam panellerinden kullanıyor. Ayrıca Apple Park’ta bulunan sinema salonunun, 5 Ekim 2011’de hayatını kaybeden Steve Jobs’un anısına Steve Jobs Theater adı ile hizmet vereceği söyleniyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

2 Yorum

  1. Makalelerinizde verdiğiniz değerli bilgiyi seviyorum. Ben burada çok yeni şeyler öğrendim. Daha da fazlasını öğreneceğimden eminim açıkçası.

  2. Çok müthiş bir şey keşke bizim ülkemizde de olsa hatta yaşam alanları iş alanları hepsi böyle olsa çevreye minimum zarar verilir düzensiz olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı